Balıkesir’den 100 Bin Ceviz Fidanı

Balıkesir’de üretim BOSTAN TARIM FİDANCILIK Bir sezonda yetiştirdiği 100 bin sertifikalı fidan ile Türkiye’nin her bölgesine pazarlayarak hem üreticilere hem de tüketicilere kendi cevizlerini yetiştirme imkanını sağlıyor.

Balıkesir Merkeze bağlı Küçük Bostancı Köyü’nde üretim yapan Bostan Tarım ve Fidancılık bu sezon yıllardır yaptıkları üretimin ve birikimin üzerine geçerek hem alanlarını hem de üretimini arttırdı.

50 dekar alanda 100.000 adet sertifikalı ceviz fidanını yetiştiren firma sadece Balıkeser’e değil Türkiye’nin her iline ceviz fidanlarını göndererek hem üreticilere hem de fidan yetiştirmek isteyen tüketicilere kaynak sağlıyor.

Bir çok büyük ceviz üreticisine fidan yetiştiren firmanın sahibi Ziraat Mühendisi Muhammet Bostan, “2002 yılında Balıkesir Merkez’e bağlı Küçük Bostancı Köyü’nde 250 m2 alanda başlatmış olduğumuz üretimi 2016 yılı itibariyle 70 dekar alana kadar genişlettik. Bu süreçte hem üretim kalitemizi hem de ürün sayımızı arttırdık. Şu an itibari ile 100 binden fazla fidanı yetiştirmiş olup Türkiye’ye pazarlıyoruz.

Balıkesir’imizin verimli topraklarında sağlıklı koşullarda yetiştirdiğimiz fidanlarımızın tamamı sertifikalı, aşılı ve iki yaşında ürünlerdir” dedi. Dünyada en çok tüketilen ve sağlığa faydası olduğu belirlenen elle kırılan ceviz (chandler), fernor, gibi çeşidleri ürettiklerini söyleyen Muhammet Bostan, “Ceviz çeşitleri arasından dünyada ticari öneme sahip olan en kaliteli çeşitleri seçip üreticilerimize sunuyoruz. Amacımız bu sektörde kalıcı olmak ve ülkemiz de atıl durumdaki arazileri hem ağaçlandırmak hem de ülke ekonomisine katkıda bulundurmaktır. Ürünlerimiz kaliteli, sağlıklı ve uygun fiyatlardadır.

Ürünlerimizi ve firmamızı yakından tanımak isteyen herkesi bahçemize davet ediyoruz, ziyaretçilerimiz web adresimiz olan www.bostantarim.comsitesinden de bilgi alabilirler” diye konuştu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...